Abstract:
Стаття актуалізує особливості рецепції України у творчості О. Купріна. Тривале перебування письменника в Україні сприяло його активному зверненню до української теми. Українська тематика охоплює значну частину його творчого надбання й представлена досить різнопланово. Дивним чином склалося так, що тематика його творів географічно торкається усіх частин нашої держави: Донбасу, центральної частини України й Полісся. У його творах представлені й здеградовані київські персонажі (збірки „Київські типи” (1895) і „Мініатюри” (1897)), і нещадно експлуатовані шахтарі Донбасу (нариси „Рейсопрокатний завод” і „Юзівський завод” (1896), повість „Молох” (1896)), і мешканці Полісся („Олеся” (1898)). У публікації наголошується на актуальності проблем, порушених О. Купріним ще в позаминулому столітті, для сучасної ситуації на Донеччині й Луганщині. Проблеми, порушені в повісті «Молох», також дивують своєю злободенністю. Рецепція природи Полісся і роздуми автора про його мешканців також мають сучасні проекції.
У статті представлена сучасна інтерпретація повісті О. Купріна „Олеся”. Наголошується на символічності стосунків української дівчини й молодого письменника-росіянина, які закінчилися зрадою останнього.
Description:
Дмитренко В. І. Сучасні проєкції української теми у творчості О. Купріна / В.І.Дмитренко // Вісник Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. - 2021. - № 3 (341),квітень.- С. 134-141.