Abstract:
У статті здійснено теоретичну концептуалізацію етнопсихологічних аспектів
міжнародної академічної мобільності, яка є ключовою формою інтернаціоналізації вищої освіти, сприяючи отриманню студентами та викладачами унікального міжкультурного досвіду. Окреслено взаємозв’язок між міжнародною академічною мобільністю, комунікативною та міжкультурною компетенцією, а також етнопсихологічним контекстом. Представлено приклади операціоналізації поняття «міжкультурна компетентність», що має важливе значення для подальших емпіричних досліджень. Проаналізовано етнопсихологічні чинники, такі як стереотипи, культурні відмінності, адаптаційні
труднощі та ін., що впливають на ефективність міжнародної мобільності.
Визначено рекомендації для мінімізації негативного впливу зазначених чинників,
що може суттєво підвищити ефективність процесу інтеграції учасників програм між-
народної мобільності та зменшити ймовірність конфліктів у міжкультурному спілку-
ванні. Висновки дослідження акцентують на необхідності усвідомлення етнопсихологічних чинників, що впливають на адаптацію учасників, їхню комунікацію та загальну ефективність навчання. Представлені рекомендації стосуються поглибленого аналізу етнопсихологічних чинників у різних регіональних контекстах, вивчення впливу міжкультурної підготовки на адаптацію, а також інтеграції мовної підтримки в освітні програми.
Description:
Мигович І. В. Етнопсихологічний контекст провадження міжнародної академічної мобільності як однієї з форм інтернаціоналізації вищої освіти / І. В. Мигович, Л. А. Овчарова // Освіта та педагогічна наука. – 2024. — №3 (187). — C. 60-74.