dc.description.abstract |
В статті досліджуються події пов’язані з вбивством намісника Галичини графа Анджея Потоцького львівським студентом Мирославом Січинським, та процес його підтримки українським населенням по всьому світу. Виявлено, що саме вчинок Мирослава Січинського, об’єднав українців, та підштовхнув до чергового кроку у розвитку політичної свідомості.
Джерелом для вивчення подій, пов’язаних з історією Мирослава виступає американська часопис „Свобода”, яка детально, та активно висвітлювала події справи, приймала участь в підтримці та захисті М. Січинського різноманітними засобами.
Багаточисельні статті в „Свободі” за період з 1908 по 1916 роки висвітлювали думки європейської та американської преси, яка з розумінням ставилась до вчинку студента, та відзначала глибокі внутрішні політичні причини, які підштовхнули молодого чоловіка ризикнути життям заради змін. Детально описані 46 віч, які рекламувались на перших сторінках „Свободи”, про розповсюдження петиції з проханням помилування, які змінили засуд Мирослава з смертної кари на двадцятилітнє ув’язнення, про діяльність фондів, які збирали гроші для Мирослава, тощо.
У висновках зазначена наукова цінність американської часописі „Свобода” у дослідженні історії наслідків вбивства графа А. Потоцького, та процесу єднання всіх небайдужих українців по всьому світу, подальшого формування політичних поглядів на початку ХХ ст. |
uk_UA |