dc.description.abstract |
У статті наголошено, що в сучасних умовах транзитивності економіки базовою складовою механізму формування засад сталого розвитку є забезпечення конкурентоспроможності вітчизняних товарів і послуг на національному та міжнародних ринках.
З метою аналізу стану, нагальних проблем та перспектив інноваційного розвитку в Україні досліджено кількісні та якісні показники інноваційної діяльності.
Виявлено, що впродовж 2010-2019 років відбулося скорочення кількості організацій, що здійснювали науково-дослідну діяльність та кількість працівників, що займалися науковими дослідженнями і розробками.
Встановлено, що відповідно до інформації Дер- жавного комітету статистики України, спостерігається тенденція збільшення витрат (у млн грн) на науководослідну діяльність, однак це відбувалося за рахунок знецінення гривні, адже у доларовому еквіваленті з 2014 року спостерігається зниження рівня фінансування.
Виявлено, що відповідно до рейтингових оцінок Європейського інноваційного табло 2020 (European Innovation Scoreboard 2020) Україна щорічно втрачає позиції: 34 місце у 2014 році, 35 – у 2015-2018 роках, 36 – у 2019 році та передостаннє 38 місце у 2020 році, випередивши лише Румунію.
З урахуванням того, що фінансове забезпечення інноваційної діяльності в Україні наразі досить обмежене, з метою формування передумов для його збільшення необхідно впровадити комплекс заходів щодо мобілізації наявних та потенційних фінансових ресурсів, зокрема шляхом залучення інвестицій. |
uk_UA |