Abstract:
Стаття присвячена аналізу актуальних заходів процесу цифровізації публічних послуг Донецької області. Детально проаналізований досвід впровадження технології «smart-спеціалізації» у практику європей- ського регіонального розвитку, визначена її відповідність принципам стратегічного планування розвитку регіонів у ЄС.
Відзначено роль «смарт-спеціалізації» як обов'язкової умови отримання регіонами коштів від Європейських фондів. Акцентується увага на вертикально-орієнтованому підході при виборі пріоритетів регіонального розвитку. Наголошено на неоднозначності селективного відбору напрямів регіонального розвитку та необхідності балансування інтересів усіх територіальних стейкхолдерів.
На основі оцінок Програми розвитку ПРООН в Україні щодо впровадження інструментів е-урядування обласними державними адміністраціями та ОМС Донецької та Луганської областей, проведено аналіз проблемних питань цифрової трансформації надання публічних послуг та електронного доку- ментообігу в органах державної влади та місцевого самоврядування.
Наголошується, що прогресивна українська на- укова спільнота цілком спроможна генерувати ідеї, які одразу будуть задіяні підприємцями, які в ролі роботодавців можуть формувати освітянський запит, таким чином позбавивши ринок праці від фахівців, які не мають попиту на ринку праці.
Констатовано необхідність нагальних заходів першого етапу EDP впровадження е-урядування в Донецькій області, зокрема: розробка дорожньої карти, визначення стейкхолдерів та створення інноваційних екосистем, проведення воркшопів, де буде виконаний аналіз та спільне бачення розвитку пріоритетних галузей старт-спеціалізації. Надано систематизовані дієві рекомендації для реалізації визначених завдань відповідної операційної цілі Стратегії розвитку Донецької області до 2027 року.