dc.description.abstract |
У статті на основі порівняльного аналізу поглядів різних дослідників розкриваються сутність і зміст конфліктів у закладах освіти. Зокрема, виділяються різні типи конфліктів на основі таких критеріїв, як сфера прояву конфлікту, ступінь довготривалості та напруги конфлікту, суб’єкти конфліктної взаємодії, соціальні наслідки тощо.
До найбільш розповсюджених психологічних конфліктів відносяться міжособистісні конфлікти, які охоплюють практично всі сфери людських стосунків. Важливою характеристикою конфлікту визнається його динаміка, що знаходить своє відображення в етапах і фазах конфлікту. Наголошується, що знання основного змісту кожного з етапів конфлікту важливе для його прогнозування, оцінки та вибору технології розв’язання цього конфлікту.
Розглядаються типи конфліктних ситуацій та їх безпосередній прояв, подаються класифікації конфліктів в закладах освіти. Робиться висновок, що для розуміння змісту й динаміки конфлікту педагоги повинні знати сутність конфліктів, їх види, можливі причини виникнення й уміти застосовувати ці знання у своїй практичній діяльності. |
uk_UA |