Abstract:
У статті розглянуто структурні особливості медійної мовної особистості. Під мовною особистістю розглядають людину в її здатності до мовленнєвої діяльності, в усій сукупності її здібностей та характеристик, які зумовлюють створення і сприйняття нею мовних творів. Мовна особистість формується під впливом зовнішніх
(колективний початок, соціальне середовище) та внутрішніх (індивідуальні особливості) чинників та є носієм мовної свідомості, яка втілюється в мовленнєвій поведінці і визначається комунікативною ситуацією. В умовах сучасного інформаційного суспільства актуальним є вивчення особливостей медійної мовної особистості, яка є суб’єктом масмедійного дискурсу, що включений в нього і творить його. У дослідженні проаналізовані три структурні рівні медійної мовної особистості: медійно-орієнтаційний, лінгвокогнітивний і мотиваційний, в межах яких можна спостерігати прояви інваріантних та варіативних ознак її мовленнєвої поведінки. У статті обґрунтовано, що медійна мовна особистість володіє власним індивідуальним стилем, який проявляється в індивідуальній манері автора, наданні переваги відповідним інваріантним лінгвальним ознакам жанру задля авторської самопрезентації.
Description:
Черниш О. А. Структурні особливості медійної мовної особистості / О. А. Черниш // Вісник Луганського національного університету імені Тараса Шевченка : Філологічні науки. - 2018. - № 7 (321), жовтень. – С. 66-71.