Abstract:
У статті розглядаються особливості сучасної західної літератури у постколоніальному дискурсі. Акцентується увага на дослідженнях, які утворили засади для осмислення феномену мультикультуралізму сучасною гуманітаристикою. У зазначеному контексті аналізується концепт транскультурація як новий світогляд та спосіб полеміки з мультикультуралізмом і виокремлюються провідні ідеї: „межова ідентичність”, гібридність, амбівалентність тощо.
Новітня європейська література характеризується як художня репрезентація зазначених понять, так званої „порубіжної свідомості”, що лежить в основі гібридного світогляду. Авторками розглянуто феномен кроскультурного (мультикультурного, транскультурного) чи постколоніального роману як одного з найяскравіших явищ сучасного літературного дискурсу. Домінантою творчості кроскультурних авторів визначено кризу ідентичності, властиву як самому автору, так і його герою. У запропонованому вимірі творчість авторів-імігрантів загалом та романи С. Рушді зокрема розглядаються як художня актуалізація теорії культурної гібридності, а наратив життя „на порубіжжі” визначається як найприкметніша художня стратегія новітньої літератури.
Description:
Слоневська І.Б. Сучасна література як художня репрезентація феномену „гібридної ідентичності” / І.Б.Слоневська,С.Ю.Пірощенко // Вісник Луганського національного університету імені Тараса Шевченка: Філологічні науки. - 2020. - №4 (335),листопад. – С.161-170.