Abstract:
Компетентнісний підхід - це спроба привести вищу освіту у відповідність з потребами ринку праці, запитами особистості й суспільства. Компетенції закладаються в освітній процес вищої школи технологіями, змістом, стилем життя навчального закладу, взаємодією між викладачем та здобувачем вищої освіти. Тому підготовка фахівців у вищій школі України повинна визначатися саме якістю державних освітніх стандартів, навчальних планів і програм, моделей випускників, а також ступенем кваліфікації викладацького складу, рівнем навченості студентів, станом виховної роботи і матеріально-технічної бази та соціально-побутових умов студентів і викладачів.
Метою статті є сприяння створенню педагогічних умов для підвищення рівня виховної культури, креативності та життєвої компетентності здобувачів вищої освіти, до здорового способу життя.
Методи дослідження: аналіз і узагальнення літературних даних за проблемою дослідження, узагальнення досвіду фахівців з фізичного виховання і спорту шляхом бесід, опитування та анкетування, педагогічні спостереження за освітнім процесом студентів.
Результати дослідження виявили наступне: необхідно виробляти в сучасної молоді цілісну програму оздоровлення та обов’язково проводити пояснювальні мотиваційні заходи (бесіди, екскурсії та інші виховні заходи). Також необхідно проводити роз’яснювальну роботу стосовно засобів масової інформації, які частіше всього мають шкідливий вплив формування замість здорового способу життя. В роботі виявлена перспектива впровадження різних видів рухової активності в заняття студентів закладів освіти з метою їх здоров’язбереження. Це дає можливість розробляти варіанти проведення занять з фізичного виховання в закладах вищої освіти з метою успішної реалізації освітньої стратегії, направленої на оздоровлення української нації. Тому що до майбутнього викладача висуваються високі вимоги володіння обсягом загальнонаукових і спеціальних знань, які постійно збільшуються, також моральна чистота, вимоглива доброта, душевна щирість, любов до дітей. Усе це має професійний статус. Успіх реалізації усіх ланок педагогічної підготовки здобувачів освіти визначається впровадженням у практику навчання нових підходів до її організації і сучасних педагогічних технологій. Розробляючи і впроваджуючи нові технології в освітній процес педагогічного закладу освіти слід подбати про те, щоб змінити ставлення здобувачів освіти до педагогічної роботи, стимулювати позитивну мотивацію і прагнення займатися позаурочною виховною роботою з повною віддачею сил і творчості, забезпечити ситуацію успіху для кожного.