Abstract:
У статті розглядається вдосконалення організації фізичного виховання в закладах вищої освіти.
В освітньому процесі закладах вищої освіти фізичне виховання - це спосіб, який вирішує одну зі сторін професійної підготовки студентів, сприяє їх індивідуальному творчому розвитку, формуванню і вдосконаленню його професійно важливих навичок і якостей у взаємозв’язку з його фізичним і духовним розвитком.
На підставі викладеного вище важливим аспектом наших досліджень є вдосконалення та розвиток педагогічних технологій побудови і розробка моделей самих занять з фізичного виховання студенток в закладах вищої освіти з допомогою оздоровчих видів гімнастики. Аеробіка, шейпінг, пілатес, калан етика в процесі занять фізичним вихованням - це ефективний спосіб збереження і зміцнення здоров’я студенток, підвищення життєдіяльності і життєздатності молодого організму. Студентки, які майже не займаються спортом та ведуть малорухливий спосіб життя наштовхнули нас на необхідність впровадити в процес занять фізичного виховання, вправ з оздоровчих видів гімнастики, з урахуванням індивідуальних особливостей студенток і використання індивідуального підходу при підборі засобів і методів фізичного виховання.
Застосовані методики навчання оздоровчим видам гімнастики студенткам рекомендується при самостійному навчанні дотримуватися особливостей виконання вправ. Завдяки запропонованим методикам, які були впроваджені в процес занять фізичного виховання студенток закладів вищої освіти, можемо стверджувати, що молодь дуже
зацікавлена в нових сучасних методиках навчання, що позитивного впливають на здоров’я студенток, які прагнуть жити активно і бути прикладом для майбутнього покоління.
Використання оздоровчих видів гімнастики в процесі занять фізичним вихованням студенткам допомагає вирішити проблему успішної реалізації здоров’язбереження освітньої стратегії. При аналізі науково-методичної літератури було виявлено, що недостатньо уваги приділяється підтриманню і вдосконаленню координаційних
можливостей дівчат, недостатньо розроблений і методичний підхід до занять з фізичного виховання. Також в ході дослідження була виявлена тенденція вдосконалення фізичного виховання студенток. Це дає можливість структуризувати проблеми по їх необхідності і розробляти варіанти рішень з метою успішної реалізації освітньої здоров’язбережувальної стратегії.
Description:
Фоменко О. В. Фізичне виховання студенток закладів вищої освіти з використанням оздоровчих видів гімнастики / О.В.Фоменко, О. М. Школа, В.Х.Фоменко // Вісник Луганського національного університету імені Тараса Шевченка: Педагогічні науки. - 2020. - №1 (332). - С.194-201.