Abstract:
У статті автором розкрито питання формування мовленнєвої культури молодших школярів на уроках української мови та літературного читання. Особливо значимою є основна мета початкової мовної освіти, яка визначається провідною функцією рідної мови: плекання національно свідомої, духовно багатої, творчої особистості, яка володіє вміннями комунікативно доцільно вживати мовні засоби у різних сферах і видах мовленнєвої діяльності.
У статті мова йде про мовленнєву змістову лінію, яка є основною і передбачає розвиток усного і писемного мовлення учнів початкових класів, їхнє вміння користуватися мовою як засобом спілкування, пізнання, тобто вміння висловлювати свої думки, говорити в певній ситуації.
У виборі організаційних форм навчання слід надавати перевагу колективній, груповій, парній діяльності. З метою створення сприятливого психологічного клімату для вивчення української мови, розвитку мовленнєвої компетентності з перших днів слід створити дітям такі умови, планувати і організовувати свою роботу так, щоб в учнів початкових класів не згасало бажання вивчати рідну мову та прививати любов до читання творів українських авторів.