dc.description.abstract |
Стаття присвячена актуальним питанням медіа мистецтва та використанню його творчого потенціалу в художній практиці. Науковотехнічний прогрес ХХ-ХІХ століть здійснив потужний вплив на художню культуру, спричинив значні трансформації художніх практик. Одним із напрямів трансформації було створення мистецьких об’єктів на основі синтезу науки і мистецтва, із залученням творчих зусиль науковців і митців. Подібні мистецькі об’єкти сприяли візуалізації інноваційних наукових ідей, сприяли адаптації людини до сучасного технологічного середовища. Розвиток художніх практик на технологічній основі дозволяє звернути увагу на феномен сучасного медіа мистецтва.
Здійснений аналіз сучасних підходів до визначення змісту поняття «медіа мистецтво». Доводиться думка, що медіа мистецтво залежить від розвитку інформаційних технологій та еволюціонує разом з еволюцією їх програмного забезпечення. Зв’язок з інформаційними технологіями, особлива якість мистецьких об’єктів дозволяють аналізувати творчий потенціал медіа мистецтва, вивчати особливості використання медіа мистецтва в сучасній художній практиці.
Сучасне медіа мистецтво наслідує творчі настанови художнього авангарду початку ХХ століття. Представники цього напряму першими звернули увагу на досягнення науково-технічного прогресу як на джерело художньої творчості. Медіа мистецтво змінює традиційні ролі автора й реципієнта, трансформує класичні уявлення щодо твору мистецтва, наголошує на значенні діалогу в міжособистісних стосунках.
Унаслідок перетворення інформаційних технологій на засіб художньої виразності та художньої комунікації медіа мистецтво створює інтелектуально та емоційно насичене інформаційне середовище, що сприяє розкриттю творчого потенціалу особистості. |
uk_UA |