Abstract:
У статті аналізуються, узагальнюються та систематизуються знання про роль волонтерської діяльності, як важливої складової розвитку суспільного життя, що має спільну мету та об’єднує громадськість навколо неї. До уваги взято досвід Німеччини, як країни з давньою історією волонтерства та чималим успіхом. Волонтерська діяльність є особливо затребуваною у соціальній сфері, зокрема в ділянці допомоги літнім людям.
У статті охарактеризовано різні психологічні типи волонтерів та визначено закономірність зростання волонтерської активності та ініціативності в середовищі людей пенсійного віку. У тексті наведено статистичні дані, які вказують на гостру потребу у волонтерах та сприяння розвитку цієї діяльності на державному рівні. Зокрема, обґрунтовано наявність відмінностей в активності волонтерського руху залежно від типу місцевості й локальних умов.
Встановлено, що волонтерський рух є важливим для розвитку суспільства, волонтерство дозволяє особистості задовольнити потреби найвищого рівня у суспільно ухваленій самореалізації та самоактуалізації. Волонтерство стосується усіх сфер суспільства і є продуктивною суспільно корисною діяльністю.