Abstract:
Феномен творчості вже протягом багатьох років є предметом досліджень відомих науковців. Але і на зараз залишається проблема диференціації понять «творчість» та «дитяча творчість». Тому основні поняття цієї проблеми потребують чітких дефініцій.
У статті здійснено теоретичний аналіз понять «творчість» та «дитяча творчість». Представлено різні погляди на етимологію даних понять. На основі вивчення довідкової та психолого-педагогічної літератури з цього питання проаналізовано основні підходи до інтерпретації сутності зазначених понять у дослідженнях вітчизняних та зарубіжних вчених, розкрито їх значення, механізми та особливості прояву. Визначено характерні риси творчої особистості, основні характеристики творчості. Сформульовано визначення поняття «дитяча творчість» на основі аналізу досліджень відомих вчених. Та слід підкреслити, що традиційне визначення творчої діяльності, як створення оригінальних продуктів високої суспільної цінності, не застосовується до дітей, особливо дошкільного віку. Результати творчої діяльності дошкільників варіативні, але зазвичай не становлять суспільної цінності. Тому творча діяльність дітей є творчістю тільки в психологічному та педагогічному відношенні, тоді як творчість дорослого має ще й соціальне значення.
Ретельне визначення змістового наповнення кожного окремого поняття та систематизація їх дає змогу визначити, чи містить воно істинні передумови для виконання наукового дослідження. Зокрема це вказує на актуальність досліджуваної проблеми.
У перспективі досліджень цієї проблеми є аналіз наукових концепцій підготовки майбутніх вихователів до розвитку дитячої творчості на засадах вільного вибору навчальних завдань.