| dc.description.abstract |
Стаття присвячена поглибленому аналізу образу жінки в контексті екзистенціалізму
й абсурду, який представлений у романах японського письменника Кобо Абе та українського автора Валерія Шевчука. Автори досліджують такі твори Кобо Абе, як «Жінка в пісках», «Чуже обличчя» та «Зовсім як людина», а також романи Шевчука «Дім на горі», «На полі смиренному» та «Птахи з невидимого острову».
Дослідження акцентує увагу на тому, як екзистенційні й абсурдні аспекти виявляються у представленні жіночих персонажів, які стикаються з внутрішніми конфліктами, пошуком ідентичності та соціальними обмеженнями. Обидва автори використовують елементи сюрреалізму, що підсилює відчуття нереальності й абсурдності, що відображає складності жіночої участі в сучасному світі.
Актуальність роботи полягає в тому, що творчість Абе та Шевчука залишає значний слід у літературному дискурсі, відображаючи специфіку культурних контекстів Японії та України. Попри рідкісність порівняльних досліджень цих авторів, стаття демонструє як схожості у їхніх підходах до зображення жіночого образу, так і потенціал для подальшого вивчення їх творчості. Дослідження відкриває нові горизонти для осмислення впливу екзистенціалізму на літературу, підкреслюючи важливість репрезентації жінки в умовах абсурдного існування. |
uk_UA |