Abstract:
Соціальна активність є важливим складником суспільного життя, оскільки стимулює суспільство до розвитку й удосконалення. Необхідно мотивувати, стимулювати, підтримувати соціальну ініціативу мешканців територіальної громади, розвивати їхній потенціал, оскільки саме вони є гарантією важливих, якісних змін
у територіальній громаді, суттєвим критерієм на шляху досягнення загальної мети. Ключовими чинниками соціальної активності особистості є прагнення впливати на соціальні процеси та її ефективна участь у справах громади. У статті автори обґрунтовують важливість соціальної активності особистості в контексті
розбудови й розвитку територіальної громади та громадянського суспільства у цілому.
Наголошено, що соціальну активність досліджують як здатність людини до усвідомленої соціальної діяльності задля розв’язання соціальних проблем, можливість долати індивідуальні інтереси заради громадських, проактивний характер життєдіяльності особистості у територіальній громаді, соціально спрямовану діяльність через взаємодію із соціальним середовищем, внутрішню готовність особистості до проактивної, усвідомленої діяльності задля перетворення соціальної дійсності.
Зазначено, що волонтерська діяльність є проявом соціальної активності та чинником формування цієї активності, долучаючи до співпраці суспільство та особистість І саме тому є доволі результативним засобом розвитку соціальної активності особистості у територіальній громаді, зміцнюючи та розширюючи її соціальні вміння й навички вирішувати складні питання у командній взаємодії.
Description:
Петрочко Ж. В. Соціальна активність особистості у територіальній громаді / Ж. В. Петрочко, О. Г. Карпенко, В. П. Лютий // Соціальна педагогіка: теорія та практика. – 2024. — №2. — C. 80-86.