Abstract:
У статті розглянуто механізм реагування на запит від клієнта та організації надання психологічних послуг у роботі психологічної служби в структурах благодійних та громадських організацій.
Надання психологічних послуг є основним завданням психологічної служби. Визначено такі завдання надання психологічних послуг: діагностика та нормалізація психічних станів отримувача послуг; відновлення порушених психічних станів до оптимального рівня психічного здоров’я; корекція особистості отримувача послуг для забезпечення ефективного функціонування його у соціумі; формування та відновлення адаптивних механізмів; проведення психопрофілактичної роботи; формування позитивних реакцій, мотивацій, соціальних установок на життя та пізнавальну діяльність; надання допомоги в налагодженні або відновленні
конструктивних відносин із сімейним та соціальним середовищем. Виокремлено сім видів психологічних послуг: психологічна діагностика, кризове психологічне консультування, психологічне консультування, психотерапія, психологічна підтримка і супроводження, групова робота та перша психологічна допомога.
На основі вивчення діяльності декількох благодійних та громадських організацій визначено основні запити до психологічних служб: сімейні відносини, сексуальні проблеми, контакти з однолітками, навчання і профорієнтація, гендерно зумовлене насильство, соматичне і психічне здоров’я, загальний і психофізіологічний розвиток.
Визначено види і порядок надання психологічних послуг та їх документування в роботі психологічної служби. Ми досягли поставленої мети, яка передбачала вивчення системи роботи психологічних служб у структурах благодійних та громадських організацій.