Abstract:
У статті представлено наукові підходи до визначення поняття «емоційний інтелект», його складників та психолого-педагогічних умов розвитку в процесі соціального та професійного становлення особистості. Емоційний інтелект розглядається як здатність контролювати власні та чужі почуття та емоції, розрізняти їх тав икористовувати цю інформацію для керівництва своїм мисленням та діями. Відзначено моделі емоційного інтелекту в працях зарубіжних дослідників (Р. Бар-Он, Д. Гоулман, Дж. Майєр, П. Салові), сучасні підходи вітчизняних науковців до сутності та функцій емоційного інтелекту.
Розкрито особливості розвитку емоційного інтелекту як складника педагогічної майстерності майбутніх вихователів закладів дошкільної освіти.
Визначено теоретико-методичні засади розвитку емоційного інтелекту вихователів закладів дошкільної освіти в процесі вивчення курсу «Основи педагогічної майстерності»: формування системи знань про феномен емоційного інтелекту, особливості емоційного інтелекту в дітей дошкільного віку, вимоги до професійної діяльності вихователя; стимулювання студентів до самопізнання та саморозвитку; забезпечення діяльнісного контексту розвитку емоційного інтелекту майбутніх вихователів закладів дошкільного освіти.