Abstract:
У статті розкрито психологічні особливості професійного розвитку (становлення) здобувачів вищої освіти як майбутніх фахівців соціально-педагогічного профілю. Актуальність публікації зумовлена тим, що в контексті інформаційних технологій, технологізації та проблематичності професійної діяльності питання
професійного розвитку та зручності конкурентоспроможного професійного розвитку набуває особливого значення. Проте у психологічній і психолого-педагогічній літературі ще не склалося єдиного цілісного розуміння щодо професійного розвитку особистості фахівця із соціально-педагогічної сфери діяльності.
У процесі дослідження ми дійшли висновку, що не кожна людина підходить для роботи в соціально-педагогічній сфері. Визначальним чинником є система цінностей кандидата, від якої залежить його придатність як професіонала й ефективність у практичній діяльності. Багато професіоналів-початківців у цій царині можуть виявити серйозну «розбіжність у поглядах» між своїм способом мислення та цінностями соціальної роботи/соціальної педагогіки як професії чи покликання. Важливе уникнення вищезазначених невідповідностей шляхом побудови ґрунтовної системи фахового розвитку фахівців цього профілю в закладах вищої освіти (розроблення актуальної освітньої програми; широкоформатні освітні компоненти; максимальне моделювання професійних ситуації тощо).