dc.description.abstract |
У статті на основі аналізу наукових джерел, статистичних даних та нормативних документів розкрито вплив глобалізаційних процесів на соціалізацію особистості.
Встановлено, що глобалізація як системний процес торкається всіх сторін і сфер життєдіяльності сучасної людини, безпосередньо впливаючи на формування особистості. Процес за своєю суттю неоднозначний і суперечливий.
Виявлено, що для молодих людей, глобалізація ніби розширяє кордони особистісного простору за рахунок активного використання інноваційних технологій і сучасних засобів комунікації. Це означає більше інформації, більше можливостей для того, щоб побачити світ, більше мобільності, різноманітності у виборі культури і способу життя, і більше можливостей для розвитку різноманітних молодіжних спільнот по всьому світу.
Особливістю формування особистості в умовах глобальних змін названо становлення нових ціннісно-смислових орієнтирів, які можна визначити як «глобально-постіндустріальні». Такі цінності, як діловитість, ініціатива, прагматизм, підприємливість, прагнення до інновацій, можливість реалізувати творчий потенціал - здатні позитивно впливати на соціалізацію особистості.
Проаналізовано ризики формування особистості в умовах глобалізації світу. Це втрата національної ідентичності, негативний вплив низькопробної «масової культури», абсолютизація матеріальних цінностей, глобальні проблеми людства. Названо ймовірні шляхи нейтралізації їх негативного впливу як на людство в цілому, так і на окрему особистість. |
uk_UA |