Abstract:
У статті встановлено, що, на відміну від традиційної оцінки якості підготовки фахівців, яка базується на використанні в освітніх стандартах термінів «знання», «уміння», «навички», компетентнісний підхід, заявлений у Державних освітніх стандартах третього покоління, при описі образу фахівця використовує поняття «компетентність» і «компетенції». Компетенції як результат освіти стають основою для формування людини, що виражається в її готовності ефективно організовувати внутрішні і зовнішні ресурси для досягненім поставленої мети. Здійснено теоретичний аналіз науково-педагогічних джерел щодо досліджуваної проблеми.
Розкрито сутність та особливість компентентнісного підходу в освіті як основного напряму її модернізації та впровадження ідей при підготовці студентів закладів вищої освіти; як єдину мову для опису академічних і професій¬них профілів і рівнів вищої освіти. Виявлено проблеми оцінювання компетенцій студентів закладів вищої освіти як результатів освіти відповідно до вимог нового покоління державних освітніх стандартів і програм.
Визначено, що використання компетентнісного підходу вимагає оновлення змісту навчальних дисциплін відповідно до запланованого результату навчання, варіативності освітніх програм, форм і технологій навчання, висуває певні вимоги використання методів навчання та організації навчальної й виробничої діяльності учнів.