dc.description.abstract |
Значне місце в статті відведено професійної підготовки майбутніх учителів основ здоров’я у ЗВО через теоретичні засади. Професійна освіта майбутніх учителів основ здоров’я означає підготовленість їх як фахівців до виховання у школярів ціннісного ставлення до життя та здоров’я власного та інших людей, бажання вести здоровий спосіб життя. Учитель основ здоров’я, з одного боку, є носієм базових знань про здоров’я, здоровий спосіб життя, з іншого, - суб’єктом освітньо- виховного процесу, спрямованого на збереження здоров’я школярів. Сьогодення потребує від майбутніх учителів основ здоров’я все більш інтегрованих психолого-педагогічних та медико-біологічних знань для ефективної організації оздоровчої та просвітницької роботи.
Аналіз наукових праць, ознайомлення з результатами теоретичних напрацювань учених і практичним досвідом вищих навчальних закладів щодо окресленої проблеми дали змогу виявити низку суперечностей між зростаючими вимогами до професійної підготовки вчителів основ здоров’я з боку суспільства, школи, батьків, що зумовлені різким погіршенням здоров’я підростаючого покоління, та її невідповідністю цим вимогам; об’єктивною потребою закладів освіти у фахівцях з основ здоров’я, здатних на високому професійному рівні здійснювати у загальноосвітніх школах профілактичну та просвітницьку діяльність, оздоровчої спрямованості, та нерозробленістю педагогічних умов, що забезпечують ефективність такої діяльності.
Отже, професійна підготовка майбутніх вчителів основ здоров’я в контексті нашої статті розглядалася, як процес становлення майбутнього фахівця зазначеної спеціальності на основі засвоєння сукупності спеціальних знань із збереження та зміцнення здоров’я учнівської молоді, умінь і навичок, спрямованих на заохочення учнів вести здоровий спосіб життя, а також формування професійно значущих якостей, досвіду й норм поведінки, що забезпечують оволодіння здоров’язберігаючими компетентностями як чинника ефективної професійної діяльності майбутнього вчителя основ здоров’я.
Також в контексті професійної підготовки фахівців відповідно напрямку розкриті та визначені основні предметні компетенцій з урахуванням специфіки предмету. |
uk_UA |