Abstract:
Стаття присвячена дослідженню американської національної ментальності через саморефлексію у романі американської письменниці Е. Гілберт „Їсти, молитися, кохати“. Америка уособлює собою „новий світ“, „країну необмежених можливостей“, привабливе місце для іммігрантів з усього світу, що становить найбільший інтерес для дослідження, представленого у даній роботі. У результаті поєднання культурних особливостей різних етнічних груп з багатьох країн світу відбулося становлення національної американської ментальності як унікального мультикультуралістичного явища.
На основі проведеного дослідження автором було виявлено та проаналізовано в тексті роману відмітні риси характеру носіїв американської національної ментальності крізь призму саморефлексії як маркерів ціннісних орієнтацій американського світосприйняття. Встановлено, що серед них ключову позицію займають: індивідуалізм, який, однак, все ж зазнає значного впливу суспільної думки та може виявлятися в доволі суперечливих позиціях; свобода та незалежність, зокрема свобода особистого вибору; спрямованість американського суспільства на досягнення індивідуального успіху майже в усіх сферах життя.
Description:
Моісєєва Г.О. Американська національна ментальність крізь призму саморефлексії у романі Е. Гілберт «Їсти, молитися, кохати» / Г. О. Моісєєва // Вісник Луганського національного університету імені Тараса Шевченка : Філологічні науки. 2018. - №7 (321) жовтень. – С 40-47.