Abstract:
У статті на основі аналізу фахових праць уточнено поняття методу навчання, з’ясовано основні його ознаки, наголошено на тому, що у ВНЗ метод навчання – це спосіб пізнавальної діяльності студентів, спрямований на вироблення світоглядних переконань на заняттях та під час самостійної роботи, орієнтований на творче й глибоке оволодіння знаннями, уміннями й навичками. Особливу увагу приділено методам навчання ЛАТ у вищій школі.
Автор виділяє основні й специфічні методи навчання ЛАТ. До основних відносить аналіз і спостереження над мовними особливостями тексту, метод вправ, дослідницький метод, проблемно-пошуковий. До специфічних зараховує інтерактивний метод. Зазначені методи тісно взаємодіють між собою і сприяють удосконаленню навичок ЛАТ у студентів-філологів.
Основним методом, який допомагає зрозуміти мовні явища, є аналіз. Йому належить особливе місце серед методів теоретико-практичного навчання мови. Метод аналізу може застосовуватися на будь-якому етапі навчання, у процесі проведення всіх форм занять (лекційних, практичних, лабораторних), а також у самостійній та дослідницькій роботі студентів. Метод спостереження над мовними особливостями тексту, метод бесіди, дослідницький метод зумовлюють свідоме розуміння студентами мовних явищ, установлення зв’язків між ними, сприяють актуалізації й кращому засвоєнню нового матеріалу. Визначено провідну роль вправ у вдосконаленні навичок ЛАТ.