Abstract:
В статті досліджено державні пріоритети розвитку інноваційного підприємництва в системі менеджменту в умовах діджиталізації суспільства. Доведено, що у структурі
державного регулювання також важливу роль відігрівають територіальні органи
міністерств, економічні органи державних, районних адміністрацій, які здійснюють
державну політику на своїй території в окремих галузях економіки. Обґрунтовано, при
реалізації державної політики на усунення «провалів» ринку слід уникати шаблонного
копіювання досвіду інших країн, оскільки залучення економічних, соціальних, організаційних та інших іноземних інструментаріїв зарубіжного державного регулювання підприємництвом враховують відповідно іноземну специфіку певної національної моделі. Визначено необхідність обґрунтування і застосовування ефективних регулятивних схем державних пріоритетів розвитку підприємництва в умовах інноваційної економіки щодо усунення ринкових «провалів», виходячи з його особливостей і порівняльних різнорівневих переваг, що характеризуються інтерсуб’єктністю інноваційних процесів та нелінійними зв’язками, в яких виникають різні критичні біфуркаційні зміни, а також процеси самоорганізації підприємництва, в які необхідно втручатися державі. Розроблено схему визначення державних пріоритетів розвитку підприємництва в умовах інноваційної економіки. Виходячи із зазначеного, доведено, що державні заходи з визначення пріоритетів розвитку підприємництва, які надають переважно вплив на організаційний, інформаційний і інституціональний чинники, можуть бути позначені як заходи з державного регулювання.
Description:
Ложачевська О. М. Державні пріоритети розвитку інноваційного підприємництва в системі менеджменту в умовах діджиталізації суспільства / О. М. Ложачевська, О. В. Ольшанський, І. А. Гнатенко та ін. // Ефективна економіка : електронне наукове фахове видання. – 20. – № 1. – [Електронний ресурс] – Режим доступу : http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=9067.